Implant


Eğer dişiniz eksikse; sağlık,estetik ve fonksiyon olarak en iyi ne yapabilirim sorusunun cevabı İmplant’tır. Çünkü;

Sağlık Açısından:

Dişiniz çekildiğinde etrafındaki kemik, doğal bir süreç dahilinde erimeye başlar. Nasıl ki kol/bacak kırıklarında, alçı çıktıktan sonra bir ayda bile kol/bacağın ciddi oranda inceldiğini görüyorsak çene kemiklerimiz de böyle erimektedir.

İlk 6 ay içerisinde çekilen yerdeki eriyen kemik oranı %35-40 arasındadır. Bu ciddi bir orandır. Kemik erimesini engellemenin tek yolu o bölgenin tekrar fonksiyona girmesidir. Bunu da ancak implant ile sağlayabiliriz. Köprü veya damak protezler ise tam ters etki göstererek kemikte oluşturdukları baskı nedeniyle aşırı hızlı kemik kaybına neden olurlar.

Estetik Açısından;
İmplantların dişetinden çıkış şekli (Emergency Profile) doğal dişe benzer olduğundan dolayı en estetik ve doğal görünüm ancak implant ile sağlanabilir. İmplant, Yüzde doğal bir görünüm ve doku desteği sağlar. Çene kemiğindeki rezorpsiyonu (kemik erimesi) engellediği için yumuşak dokuları kendi dişleriniz gibi destekler ve yüzdeki kırışıklıkları dolayısıyla yaşlı görünümü engeller, daha genç bir görünüm sağlar.

Fonksiyon Açısından;
İmplant ile yapılmış kaplamalar çiğneme, konuşma esnasında aynı kendi doğal dişinizmiş gibi bir his uyandırır. Kesinlikle yabancılama hissedilmez. Köprü ve total damak protezlerine göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

Le problème le plus important est le matériau utilisé et le praticien qui l'applique. Toutes les marques d'implants utilisées dans notre clinique sont approuvées par l'Organisation mondiale de la santé, l'ADA (Association dentaire américaine), la Fédération dentaire mondiale FDI, l'approbation CE et le ministère de la Santé. Notre équipe de chirurgie d'implant travaille dans ce domaine depuis 2001 en tant que spécialiste dans le domaine de la chirurgie de la mâchoire et de l'implantologie sous la coordination de M. Sabri Åžencan avec des équipements et du matériel à la pointe de la technologie.

  1. Implantation de l'expérience et de l'information du dentiste
  2. Quantité d'os et Timing
  3. Marque et prix de l’implant

Si l'état de santé général est maîtrisé, l'implant peut être appliqué s'il y a une seule dent ou plus d'une carence dentaire, s'il y a un os en quantité suffisante pour la pose d'implant.

Comme l'implant est placé dans une position fixe dans l'os, l'âge de 18 ans doit être complété. Tant que l'état de santé général du patient est bon, il n'y a pas d'âge limite supérieur pour prévenir les implants.

Bien que le temps d'attente pour l'implant varie selon les cas, nous pouvons maintenant effectuer des revêtements à base d'implants le même jour après l'implantation grâce à la technologie développée dans les cas appropriés.

À la fin de la période d'attente, un morceau decapuchon de cicatrisation est placé sur les implants sous la gencive et la mise en forme gingivale est effectuée.

L'implant est un processus absolument indolore. C'est une opération facile et confortable. Après la procédure, il y a une légère fuite de gomme qui peut passer par de simples analgésiques. Les aiguilles antidouleur que votre praticien vous prescrira pendant les procédures de greffe vous assureront une post-procédure rapide et confortable.

İşlem sonrası 1 saat boyunca tampon ısırılmalı ve sonrasında tampon atılmalıdır. 24 saat boyunca dişetinden hafif sızıntı şeklinde kanama olabilir. Rahatsız edecek kadar olursa temiz rulo yapılmış bir pamuk veya tampon tekrar 1 saat ısırılmalıdır. Dikişler alınana kadar kesinlikle sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Üç gün boyunca kesinlikle tükürülmemeli ve sıcak yeme içme yapılmamalıdır. 24 saat boyunca soğuk kompres yapılmalıdır. 5’dk aralarla ağız dışından buz uygulanmalıdır. Reçete edilen ilaçlar mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Aklınıza herhangi bir soru takıldığında veya herhangi bir rahatsızlık hissettiğinizde lütfen kliniğimizi aramaktan ve doktorunuzdan bilgi almaktan çekinmeyiniz. Çünkü sağlığınız için en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.

Instagram Feed
Follow us for before and after cases...
Appointment & Contact

Randevu Alın

Özel Çapa Cerrahi & Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pınar Apt. No:135/2
Kat:1 D:2 34722 Ziverbey, Kadıköy / İstanbul