Aynı Gün Implant ve Kaplama


Aynı günde Implant ve Kaplama nedir?

Aynı gün dişin çekilip, implantın ağıza yerleştirilmesi ve implanta bağlı, sabit geçici kaplamanın yapılmasıdır.

Artık gelişen teknoloji sayesinde sizi dişinizden ve hayatınızdan alıkoymuyoruz.

Yeni dişlere sahip olmak için 2-3 ay beklemeniz gerekmez, aynı gün evinize implantınıza bağlı, sabit geçici kaplamayla gidersiniz.Birkaç aylık iyileşme süresini dişsiz geçirmemiş olursunuz ve asla klinikten dişsiz ayrılmazsınız.

Bu şekilde tedavi sonrasında ağızınızdaki çürük ve bakterilerden kurtulursunuz. Tedavi sonrası hastalarımızın ağrı, sızı dahil neredeyse hiç şikayetleri olmaz.

Estetik görünüm bir günde düzelmektedir. Hastalar yeni gülüşleriyle yenilenmiş bir özgüven hissederler.

Ekstra dişeti operasyonuna ihtiyaç kalmaz.

Aynı Gün Implant ve Kaplama Uygulaması sadece bu işlem için uygun vakalarda yapılabilmektedir. İşlem için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Bilimsel yayınlar ile bu yöntemin başarısı kanıtlanmıştır. Uygun vakalarda uygulandığında, klasik yöntemlerle aynı başarı oranlarına sahiptir.

En önemli nokta, vaka seçimidir. Hangi vakalarda uygulanıp, hangilerinde uygulanamayacağını iyi analiz etmek gerekir.

Aynı gün implant ve Kaplama Uygulaması için özel olarak verilen implant ve protez eğitimlerinin çene cerrahları ve protez uzmanları tarafından ayrıca alınması gereklidir.

Genel olarak sistemik hastalık bulunmadığı (Kalp,şeker,tansiyon vb.), kemik miktarının yeterli olduğu, sigara/alkol kullanımının olmadığı kişilerde aynı anda diş çekilip, aynı anda implant yapılıp, aynı gün kaplaması yapılabilmektedir. Tekrar vurgulamakta fayda var. Yukarıdaki koşulların birinin bile sağlanmadığı durumlarda bu işlem yapılamaz.

Özellikle ön bölgeki diş eksikliği durumlarında veya tüm dişlerin çekilip implant yapılması gereken vakalarda çok büyük fayda sağlayan bir yöntemdir.

Sadece arka dişlere implant yapılması gereken vakalarda özellikle maliyet açısından bu işlemi uygulamaya gerek yoktur.

Aynı gün implant ve kaplama işlemi için, bu uygulamaya özel tasarlanmış implantlar ve bağlantı parçaları kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji ve bilgi birikimi sayesinde bu işlem mümkün olmaktadır. Günümüzden 40 yıl önce implant ilk çıktığında da dişin yerine yapay diş koyulabileceğine inanılmıyordu. Artık implant, rutin bir uygulama haline gelmiştir.

Özel tasarımlı implantlar, multiunit denilen özel bağlantı parçaları, geçici protezler kullanıldığı için normal implant uygulamasına göre daha maliyetlidir ama hiç dişsiz kalmadan aynı gün yeni dişlerle hayata devam edebilmek büyük avantajdır ve büyük talep görmektedir

Bu işlem için uygun olan ve her bütçeye hitap eden farklı implant seçenekleri sunuyoruz. Bunların arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Hiç dişi olmayan veya tüm dişleri çekilecek vakalarda öncelikle damak şeklinde protez hazırlanmaktadır.
Planlandığı şekilde implantlar yapılır ve özel bir cihaz ile implantın kemikten aldığı direnç kuvveti ölçülür.
Alınan direnç belli bir değerin üzerindeyse implant ölçüsü alınıp daha önceden hazırlanan protez implanta sabitlenir. Eğer kemik direnci yeterli değilse hasta hazırlanan protezi damak şeklinde kullanır.

Bir/birkaç diş eksikliği vakalarında da benzer şekilde önceden hazırlanan veya implant yapımı sonrası hasta başında (chairside) hazırlanan kaplamalar implanta sabitlenerek hastanın dişsiz kalmaması sağlanır.

Bu yöntem uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Yaklaşık 10 yıldır, Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanımız Dr. M. Sabri Şencan ve ekibi tarafından uygulanmaktadır ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu işlem hakkında birçok bilimsel çalışma yapılmıştır ve doğru uygulandığında eski klasik 3 ay dişsiz beklenen yöntemle aynı hatta daha iyi sonuçları olduğu belirtilmiştir.

Instagram Feed
Öncesi ve sonrası vakalar için bizi takip edin...
Randevu & Ulaşım

Randevu Alın

Özel Çapa Cerrahi & Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pınar Apt. No:135/2
Kat:1 D:2 34722 Ziverbey, Kadıköy / İstanbul