Kişiye Özel Implant


Kişiye Özel Implant

Implant 2 parçadan oluşur. Birincisi kemiğe yerleştirilen kısım, ikincisi ise abutment denilen kaplamanın oturduğu kısımdır. Abutment fabrikasyon olarak standart üretilir ve herkesin ağız yapısı farklı olduğu için aşındırılarak şekil verildikten sonra üzerine kaplama yapıştırılır. Uzun vadede bu durum estetik problemlere yol açabilir. Hatta yapıştırıcının dişeti cebine kaçması sonucu implantın etrafındaki kemiğin erimesi ve implantın kaybı görülebilir.

Implanttaki tüm bu problemlerin çözümü "Kişiye Özel Implant" uygulaması dediğimiz, kişinin dişeti ve ağız yapısına özel olarak bilgisayar tarafından tasarlanan, tek parça porselenden üretilmiş, yapıştırma olmayan, vida ile direk olarak implanta sabitlenen sistemdir.

Kişiye özel yapıldığı için maliyeti daha fazladır ama size sunduğumuz farklı implant alternatifleri ile bütçenize uygun bir seçenek bulma olasılığınız yüksektir.

Bu sistemin aşamaları standart implant uygulaması ile aynıdır. Kullanılan parçalar değişiktir. İşlem ayrıntıları implant sekmesinde bulunmaktadır.

Kişiye Özel Implant tedavisinin yapım süresi normal uygulamaya göre yaklaşık 5-7 gün daha uzundur. Bu kişiye özel titanyum framework dediğimiz yapının üretim süresidir.

Instagram Feed
Öncesi ve sonrası vakalar için bizi takip edin...
Randevu & Ulaşım

Randevu Alın

Özel Çapa Cerrahi & Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pınar Apt. No:135/2
Kat:1 D:2 34722 Ziverbey, Kadıköy / İstanbul