Estetik Dolgu Uygulaması


Altı ayda bir yapılan diş kontrollerinin en büyük faydası çürüme gibi bazı problemlerin erken dönemde belirlenmesi ve ilerlemeden çözümlenmesidir. Yapılan araştırmalarda diş ağrısına en çok ara yüzeylerdeki çürükler neden olmaktadır. Çünkü bu çürükler ancak röntgen incelemesi ve profesyonel bir gözün yapacağı muayene ile belirlenebilir. Dişiniz herhangi bir ağrı sızı yapmadan, çürük ilerlemeden yapılacak olan dolgular hem daha uzun ömürlü ve başarılı olur hem de dişlerinizde hassasiyet oluşmaz. Bu nedenle 6 ayda bir yapılan kontrollerde belirlenen çürüklere erken müdahale çok önemlidir.

Kendi dişlerinizden ayırt edilemeyecek dolgular yapıyoruz.

Dişlerinizde çürüme varsa öncelikle herhangi bir ağrı sızı olmayacak şekilde dişiniz uyuşturularak çürük kısım temizlenir. Temizlenen kısım Kompozit dolgu materyalleri ile dişinizin rengi ve anatomik yapısı ile birebir aynı olacak, ayırt edilemeyecek şekilde tamamlanır. Yandaki dişlere benzemesi için dişe makyaj ve cila uygulaması yapılarak işlem tamamlanır.

Kliniğimizde kullanılan tüm malzemeler FDI sertifikası (The FDI World Dental Federation) ve CE onaylıdır ve Yetkili Türkiye Distribütörlerinden faturalı olarak temin edilmektedir.

Instagram Feed
Öncesi ve sonrası vakalar için bizi takip edin...
Randevu & Ulaşım

Randevu Alın

Özel Çapa Cerrahi & Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pınar Apt. No:135/2
Kat:1 D:2 34722 Ziverbey, Kadıköy / İstanbul